157 The Download
0 Comment
27.05.2019 Upload date

Kürk Mantolu Madonna - Sabahattin Ali

Roman ve Öyküler

FILE TYPE: pdf FILE SIZE: 698 B

Kürk Mantolu Madonna pdf indir

Çoğunlukla sosyal medya kahve içerken fotoğraf tamamlama objesi olarak kullanılan kitap. Hatat en çok susatan kitap cümlesiyle sosyal medyada yer edinmiş eser. Dünya’nın en basit, en zavallı, hatta en ahmak adamı bile, insanı hayretten hayrete düşürecek ne müthiş ve karışık bir ruha maliktir!... Niçin bunu anlamaktan bu kadar kaçıyor ve insan dedikleri mahluku anlaşılması ve hakkında hüküm verilmesi en kolay şeylerden biri zannediyoruz?” der Sabahattin Ali

Hep başkalarının istediği gibi yaşayan Raif Efendi, memnuniyetsiz hayatının tek bir anıyla değiştiğine şahit olacaktır: Maria Puder isminde bir kadına âşık olduğunda... Babasının isteğiyle Berlin’e giden ve oradaki bir sanat galerisinde hayran kaldığı bir tabloyla karşılaşan Raif Efendi, tabloda resmedilen kadın portresinin  Andrea Del Sarto tarafından resmedilmiş "Madonna delle Arpie" adlı tablodaki Meryem Ana (Madonna) tasvirine benzediğini düşünür. Raif Efendi, daha sonra takıntı derecesinde hayran olduğu tablodaki yüzün sahibiyle karşılaşacaktır.

Madonna ismi, Orta-Çağ İtalyancasında “ma donna” öbeğinden gelmektedir. “Ma donna”, kısaca “leydim” anlamına gelir ve Hz. Meryem’in sıfatlarından biridir.

Bu sefer kahveyle beraber kitap fotosunu paylaşmak yerine gerçekten kitabı okumaya ne edersiniz?