175 The Download
0 Comment
31.03.2019 Upload date

Kafes – Roxane Gay

Aksiyon, Macera

FILE TYPE: pdf FILE SIZE: 40 MB

Kafes romanını belirli bir kategoriye koymak oldukça zor. Çünkü bu roman sizi her an farklı duygular içerisine sokup ve keskin geçişler yaptırabiliyor. Haiti’de zengin çocukları sıkça kaçırılarak karşılığında para istenmesi olduka fazla olan bir durumdu. Fakat Mireille bu durumun kendi başına geleceğini hiç ummamıştı. Fakat bir ara düşünmüştü o kaçırılanlar yerinde ben olsam nede olsa babam zengin beni hemen kurtarırdı. Fakat gerçekten bir gün Mireille kaçırıldı ve o güvendiği babası fidyeyi ödemeyi ret edince uzun bir esaret dönemi başladı genç kız için. Bu dönem boyunca Mireille kendine çift kişilik oluşturdu ve dayanma gücünü böyle sağladı.

Kafes Hakkında

Bir kafesin içindeydim ve bu, içine tıkılacağım kafeslerin sadece ilkiydi…

Haiti’de sıkça görülen kaçırılma vakaları çoğu kez pazarlıklar sonucu kısa sürede son bulur. Ancak varlıklı bir ailenin kızı olan Mireille Duval Jameson için durum farklıdır. Babasının fidyeyi ödemeyi reddetmesiyle genç kadını kimliği dahil bütün varlıklarından arındıran esaret başlar.

O artık hiç kimsedir. Esareti boyunca kendisine dayanma gücünü ise artık “birisi” değil “hiç kimse” olduğu düşüncesi verecektir. Bu yüzden de iki farklı kadına dönüşür:

Her şeyi hatırlayan ile her şeyi unutan…